Tatuaż na obojczyku – pomysły na kobiecy i delikatny tatuaż

Moda

Z roku na rok, sztuka tatuażu staje się coraz bardziej popularna. Obecnie, większość młodego pokolenia marzy o kolejnych dziarkach. Dużą częścią tych osób są kobiety, które szukają delikatnego i subtelnego projektu dla siebie. Jedną z propozycji na takie dziary są tatuaże na obojczyku.

Cechy tatuażu na obojczyku

W Internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów na projekty tatuażu na obojczyku. Obecnie, masz duże pole do popisu, ponieważ do wyboru masz mnóstwo stylów i motywów. Pamiętaj jednak, że decyzja o posiadaniu danej dziarki powinna być dobrze przemyślana. Dlatego, zanim zapiszesz się na sesję tatuażu, warto znać wady takiej dziarki.Przy niektórych kompozycjach, będzie trudniej ukryć dany tatuaż. Ponad to, może być on przeszkodą dla niektórych środowisk w pracy (choć z każdym rokiem rośnie większa akcpetacja tatuaży w wielu branżach). Dodatkowo, obojczyk jest kością, a robienie tatuażu na kości wiąże się z większym bólem.

Rodzaje tatuaży na obojczyku

Tatuaże symetryczne

Takie tatuaże wykonywane są na dwóch obojczykach jednocześnie i zazwyczaj mają charakter lustrzanego odbicia. Najczęściej są one wykonane w tonacji czarno-białej, a rozmiar zależy już od własnego upodobania.

Zwierzęta (głównie ptaki)

Jeżeli chodzi o tatuaż na obojczyku, często wybierany jest motyw jaskółki lub innych ptaków. Zwykle jest to latające stado, ale może też być pojedynczy osobnik. Dla tych, których nie interesują ptaki, proponujemy inne zwierzęta: wilka, pająka, psa, a nawet wieloryba. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i umiejętności tatuatora.

Motyle

Bardzo kobiecy i prosty tatuaż, który ozdobi twój obojczyk bezbłędnie. Motyl może być przedstawiony w wielu formach, dlatego również i w tym przypadku ograniczają cię tylko twoje pomysły.

Wzory florystyczne

Kwiatowe wzory, łodygi, jak również kolorowe pąki kwiatów to wszystko florystyka, która może pomóc upiększyć twój obojczyk. Jedyną zasadą, jak również zaleceniem jest, aby nie wybrać zbyt dużych, kwiatowych wzory.

Napisy

Bardzo popularnym rodzajem tatuażu na obojczyku jest napis. Możesz je wykonać w dowolnym języku, upewnij się tylko, że znasz tłumaczenie frazy, którą chcesz ozdobić swoje ciało do końca życia, aby nie popełnić żadnej “gafy”.

Wybierz wzór, który cię interesuje

Żaden wzór nie przemówił do ciebie? Nic nie szkodzi! Pomysłów jest od groma! Poszukaj innych inspiracji na platformie INKsearch.co i zagłęb się w setkach, a nawet tysiącach pomysłów na tatuaż na obojczyku!